Masaże Warszawa

To wspaniale, gdy tak przyjemny relaks, jakim jest masaż w spa, może być również zbawienny dla zdrowia i urody. Masaże Warszawa w gabinecie masażu to miejsce, w którym można odpocząć i nabrać sił witalnych. Masaż od dawna uważany jest za technikę terapeutyczną, która służy do leczenia schorzeń i zapewnia powrót do zdrowia po urazach. W trosce o bezpieczeństwo i komfort klientów, w każdym gabinecie do masażu obowiązują te same wymagania. Te zasady i przepisy sanitarne są określone zgodnie z polskim ustawodawstwem. W salonie SPA oferowany może być: masaż klasyczny, relaksacyjny, pleców, antycellulitowy, odchudzający, masaż twarzy, masaż bańką chińską itd.

Wymagania dotyczące pomieszczeń gabinetu masażu w Warszawie

Pierwszym ważnym kryterium jest powierzchnia. Naliczana jest w zależności od liczby pracujących masażystów. Powierzchnia miejsca pracy jednego masażysty powinna wynosić w granicach 12 metrów kwadratowych. Biorąc pod uwagę sprzęt, optymalny wskaźnik to 15 metrów kwadratowych. Jeśli w pomieszczeniu pracuje kilka osób, każdy powinien mieć indywidualne miejsce do pracy.

wieczór panieński WarszawaDla wygody klienta lokal jest wydzielony i zamknięty. Jest to szczególnie ważne w obecności masażu dziecięcego, męskiego i żeńskiego w jednej placówce. Każdy pokój musi być dźwiękoszczelny. Istnieją wymagania dotyczące wentylacji i ogrzewania. Gabinet masażu w Warszawie posiada stały dopływ świeżego powietrza. Dlatego pomieszczenie musi być wyposażone w wysokiej jakości system wentylacji lub klimatyzacji. Aby uniknąć przeciągów, wietrzenie odbywa się między zabiegami. Optymalna temperatura w gabinecie to: + 20 + 22 ° C.

Zgodnie z wymogami salon masażu musi posiadać łazienkę wyposażoną w następujące elementy: toaleta, umywalka z doprowadzeniem ciepłej i zimnej wody, lustro, mydło, ręcznik. Niektóre SPA mają nawet prysznice. Powinien być urządzony w jasnych, spokojnych i ciepłych kolorach. Na ścianach lepiej zastosować zmywalną tapetę lub kafelki, a na podłodze płytki LVT. Oświetlenie odgrywa ważną rolę. Jasne światło pozwala masażyście nie męczyć się podczas pracy. Jednak zbyt jasne lampy często powodują dyskomfort i irytują pacjentów.

Wymagania higieniczne dla sprzętu i wyposażenia salonu masażu w Warszawie  

W gabinecie masażu w Warszawie znajdują się następujące meble:

 • Stolik kawowy dla gości
 • Stół do masażu.
 • Szafa dla masażysty i klientów.
 • Szafki na akcesoria do masażu.
 • Krzesło z obrotowym siedziskiem dla masażysty.
 • Parawan dla klientów.
 • Lustro.

Specjalny stół musi spełniać standardowe wymiary: 0,8 m – wysokość, 0,65 m – szerokość, 1,95-2 m – długość. Upewnij się, że są podpórki, poduszki lub rolki pod plecami, głową i kolanami. Wysokość fotela do masażu powinna zapewnić masażyście dobrą podstawę do podparcia ramion podczas siedzenia obok pacjenta. W przeciwnym razie masażysta szybko się zmęczy i nie będzie w stanie prawidłowo wypracować niezbędnych partii ciała.

Masaże WarszawaDo masażu dłoni użyj specjalnego stołu. Jego długość powinna wynosić 55 cm, szerokość – 30-35 cm, wysokość – 65-70 cm Niektóre modele mają regulowaną wysokość, co pozwala masażyście dostosować miejsce pracy do siebie i pacjenta. Tapicerka stołu i krzesła powinna mieć umiarkowaną twardość. Nie może być zbyt twardy jak podłoga ani miękki jak łóżko. Jeśli powierzchnia nie zostanie odpowiednio dobrana, mięśnie pacjenta będą napięte, a zabieg nie przyniesie pożądanego rezultatu. Gabinet masażu w Warszawie nie może funkcjonować bez specjalistycznych materiałów eksploatacyjnych. W profesjonalnych salonach SPA stosowane są jednorazowe prześcieradła i ręczniki. Gwarantują sterylność i komfort klienta. Ważnym wymogiem dla gabinetu masażu jest dostępność apteczki. Wynika to z faktu, że każdy organizm inaczej reaguje na masaż, a czasem trzeba udzielić pierwszej pomocy. 

Sprzątanie pomieszczeń salonu masażu w Warszawie

Aby chronić personel i pacjentów przed infekcją, w gabinecie masażu w Warszawie, stosowane jest odkażanie zgodnie ze standardami. Mimo, że masaż nie wiąże się z kontaktem z krwią ani innymi płynami ustrojowymi, po zabiegu wszystkie objęte nim przedmioty są traktowane środkiem antyseptycznym. Aby zaoszczędzić czas, możesz mieszać detergenty i środki antyseptyczne, których nie trzeba zmywać wodą. W żadnym wypadku nie wolno zaniedbywać dezynfekcji. Generalne czyszczenie odbywa się etapami.

Aby uzyskać szybkość i maksymalną wydajność, ważne jest przestrzeganie instrukcji:

 • Oczyść ściany z obrazów i innych usuwalnych przedmiotów.
 • Przetrzyj wszystkie powierzchnie, w szczególności meble, środkiem dezynfekującym.
 • Potraktuj łazienkę środkiem grzybobójczym. Wlej detergent do toalety i pozostaw na czas wskazany na opakowaniu. Następnie spłucz środkiem dezynfekującym.
 • Wytrzyj do sucha wszystkie powierzchnie.
 • Przewietrz pomieszczenie przez pół godziny.

Tylko w przypadku odpowiedniego systematycznego sprzątania gabinet SPA będzie całkowicie bezpieczny dla masażysty i klientów.

Wymogi dla salonu masażu w Warszawie

Oprócz norm sanitarnych dla gabinetu masażu istnieje lista wymagań dla masażysty. Powinien być dobrze zorientowany w podstawach anatomii i znać możliwe reakcje organizmu na masaż.

Przed każdym zabiegiem musi odpowiednio przygotować ręce:

 • Usuń całą biżuterię.
 • Dokładnie umyj ręce w ciepłej wodzie z mydłem i wysusz.
 • Pocieraj dłonie, aby je ogrzać: ich komfortowa temperatura zapewni klientowi przyjemne doznania.

Skóra dłoni powinna być gładka. Zabronione są otarcia, skaleczenia lub choroby. W przeciwnym razie istnieje ryzyko zanieczyszczenia krzyżowego. W trakcie zabiegu ani masażysta, ani pacjent nie powinni rozmawiać. Prowadzi to do niewydolności oddechowej u masażysty, co zmniejsza jego wydajność. Klient musi być całkowicie zrelaksowany, czego nie można osiągnąć przez rozmowę. Aby masaż przyniósł jak najwięcej korzyści i satysfakcji, ważne jest spełnienie wszystkich wymagań sanitarno-higienicznych. Zapewnij miejsce pracy z całym niezbędnym sprzętem i wyposażeniem. Aby zagwarantować komfort i bezpieczeństwo swoim klientom, zamawiaj tylko sterylne materiały eksploatacyjne. 

Dodaj do zakładek Link.