Sztuczne kwiaty do każdego pomieszczenia w domu

Każdy stara się otaczać pięknymi rzeczami. Stylowe obrazy, niebanalne wyposażenie ożywi każdy salon. Ale prawdziwą ozdobą mieszkania będą kwiaty. Stworzą przytulną i ciepłą atmosferę, pomogą umiejętnie rozmieszczać akcenty. Ale gdzie się zatrzymać: wybrać żywą florę lub kupić sztuczne kwiaty? Nie każdy potrafi i chce pielęgnować świeże rośliny, dlatego pojawiła się dobra alternatywa sztuczne kwiaty, które można układać w designerskie kompozycje.


Korzyści z wykonania wystroju ze sztucznych kwiatów

Świeże cięte kwiaty szybko więdną, a rośliny doniczkowe wymagają stałego podlewania. Jeśli ktoś jest zapracowany, sztuczne kompozycje są właśnie dla niego. Warto pokusić się o piękne udekorowanie salonu, wystarczy zastosować podstawowe zasady fitoprojektowania: świetnie, jeśli sztuczne kwiaty https://www.kwiatysztuczne.pl są w harmonii z kolorem ścian, zasłon lub mebli.
Kompozycje wyglądają wyjątkowo elegancko i relaksująco w pięknych pokojach, kwiaty o szerokich liściach o jasnozielonym odcieniu nadają się do ciemnego mieszkania. Dużą florę najlepiej umieścić osobno, podkreślając w ten sposób niektóre obszary mieszkania, małe sztuczne stokrotki i begonie wyglądają spektakularnie w grupowych kompozycjach.
Za pomocą wysokich kompozycji kwiatowych stojących na podłodze można wizualnie podnieść sufit, rozłożyste palmy z szerokimi liśćmi wizualnie powiększą przestrzeń. Dekorując mieszkanie florą, trzeba pamiętaj o zasadzie złotego środka. Jeśli przestrzeń życiowa jest niewielka, nie należy przeciążać jej roślinami. Będzie wyglądać śmiesznie i bez smaku.

Modne kompozycje ze sztucznych kwiatów

Ostatnio popularne stają się zielone kwiaty w szklanych i chromowanych doniczkach. Nadają się do domów urządzonych w stylu loftu, high-tech, pin-up i pop-artu, nowoczesnym, awangardowym, eklektycznym. W przypadku pokoju w stylu japońskim projektanci zalecają wybór flory na suszonych łodygach. Gałęzie Sakura w wysokich wazonach oraz ikebana pasują do ogólnej atmosfery. Prowansja charakteryzuje się delikatnością i lekkością. Trzeba dać pierwszeństwo kompozycjom pastelowych odcieni złożonym z miniaturowych kwiatów.

Fani śródziemnomorskiego stylu we wnętrzu polubią jasne słoneczniki, liściaste palmy i kręcone kwiaty w bogatych odcieniach. Koneserów rustykalnego, imperialnego, neoklasycznego postmodernizmu zachwycą lilie i kalie w zaokrąglonych wazonach, eleganckie arystokratyczne białe róże. Sztuczne kwiaty we wnętrzu odświeżą każde pomieszczenie, pomogą umieścić piękne akcenty.

Jaką kompozycję florystyczną stworzyć?

Biedermeier to świetna opcja, odpowiednia do prawie każdego wnętrza. Bukiet ma kulisty kształt, składa się z małych lub dużych kwiatostanów. Aby sztuczne rośliny wyglądały stylowo we wnętrzu należy użyć kilku kompozycji kontrastowych odcieni. Mogą to być czerwone i białe róże. Kwiaty w doniczkach https://www.kwiatysztuczne.pl/kategorie/doniczki/ nie są gorsze od ciętej flory i mają wiele pozytywnych stron. Ich okres kwitnienia nigdy się nie skończy, nie wymagają podlewania. Takie dekoracje pokoju są prawdziwym odkryciem dla osób, które mają małe dziecko lub zwierzę.

Doniczka nie pęknie, gleba nie wysypie się na ziemię, a roślina nie zwiędnie. Klasyczny bukiet jest nie mniej popularny. Jedyną subtelnością jest wybór odpowiedniego wazonu do kompozycji. Pojemność powinna być średniej wielkości i podkreślać odcień flory. W większości przypadków ludzie wolą neutralne kolory wazonów: biały, mleczny, beżowy. Flora w wysokich szklanych wazonach spodoba się miłośnikom sztucznych kwiatów we wnętrzu. Warto wybrać kwiaty z długimi łodygami. Mogą to być róże, kalie, irysy, eustoma, alstromeria.

Sztuczne kwiaty we wnętrzu

Wazony i doniczki z roślinami świetnie wyglądają w każdym mieszkaniu lub domu. Trzeba tylko wybrać odpowiednie rośliny.

  • Jak ozdobić salon? Duże zielone rośliny w wazonach i doniczkach ustawione na podłodze pomogą ożywić pokój i nadać mu uroku. Można udekorować stolik kawowy małym wazonem z kompozycją jasnych kwiatów i sztucznych jagód.
  • Dekoracja sypialni. Flora w małych zaokrąglonych doniczkach ustawiona na stolikach nocnych wygląda romantycznie. Nie należy przeciążać pokoju, dobrze wyglądają ozdobne gałęzie umieszczone w rogu.
  • Urządzanie kuchni za pomocą sztucznych kwiatów. Tutaj zwięzłość jest ważna. Wybierając zielone rośliny w białych ceramicznych doniczkach, można sprawić, że kuchnia będzie wyglądała świeżo i schludnie. Można udekorować miejsce pracy lub stół wazonem ze sztucznymi jabłkami, gruszkami i brzoskwiniami.
  • Korytarz ze sztucznymi kwiatami. To jest po prostu sposób, w jaki doniczki z fikusami i palmami dekorują szybko i efektownie.
  • Pokój dziecięcy. Trzeba zakupić sztuczne kwiaty z hipoalergicznych materiałów w niezniszczalnych doniczkach. Należy dać pierwszeństwo jasnym i soczystym odcieniu.

Jeśli dom ma schody, można go również ozdobić. Zawiesić girlandy kwiatowe na poręczy, a na schodach ustawić kilka małych wazonów z roślinnością. Do dekoracji łazienki warto stosować sztuczne kwiaty, które nie boją się wilgoci. Kompozycje z lateksu i tworzyw sztucznych są idealne. Ponadto kwiaty mogą ozdobić klosz lampy podłogowej w dowolnym pomieszczeniu, ozdobić ścianę z panelem pięknych roślin, można umieścić hawajską girlandę nad łóżkiem lub ozdobić nią kominek.

Dodaj do zakładek Link.