Ośrodek leczenia uzależnień

Uzależnienie od jedzenia ma dziś ogromną skalę i zaczyna rozprzestrzeniać się wśród ludzi w różnym wieku, zawodach i poglądach życiowych. Osoba cierpiąca na takie uzależnienie spożywa duże ilości jedzenia nie z powodu uczucia głodu, ale z powodu niepokoju lub podniecenia, a także po to, aby uzyskać dodatkowe pozytywne emocje, aby się zrelaksować. W przypadku uzależnienia jedzenie służy jako rodzaj pocieszenia dla osoby, zdolnej do złagodzenia konsekwencji kłopotów w pracy, kłótni z bliskimi, niezadowolenia z siebie.

Przyjemność, jaką człowiek odczuwa podczas jedzenia, daje mu wyimaginowane poczucie komfortu i satysfakcji, przyzwyczaja go do takiego rozwiązywania problemów. Człowiek szybko zapamiętuje, jak dobrze się czuje podczas dużych posiłków, a przy następnej podobnej okazji raz po raz wraca na właściwą drogę uspokojenia. Jeżeli zauważyłeś u siebie powyższe symptomy jak najszybciej skontaktuj się z naszym ośrodkiem leczenia uzależnień w tym od jedzenia.

Dlaczego trzeba poddać się terapii w ośrodku leczenia uzależnień od jedzenia?

Jeśli podejrzewasz, że cierpisz z powodu uzależnienia od jedzenia leczenie należy rozpocząć natychmiast w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień. Wchłaniając dużą ilość pokarmu węglowodanowego, w końcu przestajesz się nim nasycać. Ilość niezbędnego pożywienia stale rośnie, nerwowość staje się silniejsza, pojawiają się różne choroby narządów wewnętrznych, dochodzi do aktywnego przyrostu masy ciała i tkanki tłuszczowej, spowalnia metabolizm.

W wyniku tego wszystkiego stajesz się niezadowolony z siebie, popadasz w depresję i znów zaczynasz z tym walczyć za pomocą jedzenia. Okazuje się straszne, błędne koło, z którego bardzo trudno się wydostać. Specjaliści naszego ośrodka leczenia uzależnień od jedzenia oferują najbardziej kompleksowe terapie. Uważne indywidualne podejście do każdego pacjenta, życzliwe nastawienie, skuteczne metody, to wszystko pozwoli Ci na trwałe pozbyć się złego nawyku, zachować zdrowie, młodość i urodę.

Jak leczy się uzależnienie od jedzenia?

Aby pozbyć się tej choroby, nie wystarczy pomoc dietetyka, a także samodzielne próby ograniczenia ilości spożywanego pokarmu. Leczenie uzależnienia od jedzenia powinno być powierzone wykwalifikowanym psychoterapeutom. Ważne jest, aby zrozumieć, że uzależnienie to jest konsekwencją problemów wewnętrznych, psychologicznych i tylko ich całkowite rozwiązanie może prowadzić do wyzdrowienia.

Metody leczenia stosowane w naszym ośrodku leczenia uzależnień https://prywatny-osrodek-uzaleznien.pl/ od jedzenia są dość podobne do pozbywania się innych złych nawyków. Ponieważ istota choroby jest taka sama tzn. problematyczne zachowanie (jedzenie), które pomaga pacjentowi się zrelaksować i zapomnieć o wszystkich trudach. Główną rolą psychoterapeuty jest odkrycie wewnętrznego problemu, który osoba stara się ukryć w każdy możliwy sposób, jedząc duże ilości jedzenia.

Uzależnienie nie pojawia się od zera, zwykle poprzedzone jest pewnego rodzaju stresem, niepowodzeniami życiowymi, ciągłym niezadowoleniem z siebie, kompleksami, problemami w komunikacji z innymi, izolacją i wieloma innymi trudnościami. Dopiero po znalezieniu źródła problemu można zacząć szukać rozwiązania. Specjalista przeprowadzi niezbędną pracę, aby złagodzić stres u pacjenta, zwiększy jego poczucie własnej wartości. Ważne jest, aby człowiek na nowo nauczył się kochać siebie.

Jak odbywa się terapia w ośrodku leczenia uzależnienia od jedzenia?

Leczenie uzależnienia od jedzenia będzie polegało na znalezieniu nowego źródła przyjemności. W tym celu odbywają się dodatkowe sesje psychologiczne, podczas których osiąga się pełną harmonię i relaks, pojawia się lekkość w ciele i pozytywne myśli. Ktoś woli pozbyć się problemu w grupie z innymi pacjentami, a ktoś inny potrzebuje osobistej rozmowy z psychoterapeutą. Specjaliści naszego ośrodka leczenia uzależnień uwzględnią charakterystykę każdego pacjenta i dobiorą indywidualną terapię tak, aby powrót do zdrowia był skuteczny.
Dzięki takim sesjom znikają ciągłe myśli o jedzeniu, a także chęć nadużywania fast foodów. Pacjent uczy się oddzielania własnych, wewnętrznych emocji od produktów na sklepowych półkach. Stopniowo kultura żywieniowa i styl życia pacjenta zaczynają się poprawiać. Przestaje uważać jedzenie za jeden z głównych sposobów osiągania przyjemności. Ten proces jest dość trudny i dlatego może przebiegać dość wolno. Ale z pewnością prowadzi to do pozytywnych rezultatów, a to jest najważniejsze.

Nastawienie pacjenta w walce z uzależnieniem od jedzenia

Być może najważniejszym, najbardziej niezbędnym czynnikiem, dzięki któremu leczenie uzależnienia od jedzenia może być skuteczne, jest chęć pozbycia się nałogu przez pacjenta, jego chęć wyzdrowienia, jego nastawienie do pozytywnego wyniku terapii. Musisz tego naprawdę chcieć, a specjaliści naszego ośrodka leczenia uzależnień pomogą Ci skierować to pragnienie we właściwym kierunku.

Razem pomożemy Ci wejść w nowe życie wolne od uzależnienia od jedzenia, życie pełne radości i satysfakcji z siebie i otaczającego Cię świata. Dążymy do skorygowania nie tylko Twojego stanu fizjologicznego, ale przede wszystkim psychologicznego stosunku do obiektu przyciągania. W tym celu dysponujemy najbardziej doświadczonymi i wykwalifikowanymi lekarzami, którzy od wielu lat z powodzeniem pomagają pacjentom w pozbywaniu się różnego rodzaju nałogów. Jeśli chcesz żyć pełnią życia, które nie będzie obciążone żadnymi nałogami, skontaktuj się z nami a my na pewno Ci pomożemy.

Dodaj do zakładek Link.