Czego warto nauczyć się przed wyjazdem na wakacje nad morze?

Wakacje nad morzem to najczęstszy wybór Polaków. Nie muszą one ograniczać się do leżenia plackiem na plaży i pływaniu w morzu dla ochłody. W praktyce nad morzem można robić wiele innych, ciekawych rzeczy. Sporty wodne stały się w ostatnich latach bardzo popularne, gdyż odkryliśmy radość, jaką niosą oraz to, że pozwalają ciekawie spędzić czas na urlopie. Czego warto się nauczyć przed wakacjami?

 

Kursy nurkowania w Szczecinie

Szczecin to miasto, które co prawda nie ma dostępu do morza, lecz oferuje jedne z najlepszych kursów nurkowania w Polsce. Kursy nurkowania w Szczecinie przeznaczone są zarówno dla osób młodych, jak i nieco starszych. Nurkowanie to aktywność, która nie tylko pozwala ciekawie zająć czas na urlopie, ale i zobaczyć, co dzieje się pod powierzchnią wody morskiej. Dlaczego też kursy nurkowania w Szczecinie dobrze jest zacząć na długo przed wakacjami, aby móc poznać wszelkie techniki nurkowania i jak najlepiej umieć wykorzystać czas spędzony pod wodą. Kursy nurkowania w Szczecinie to na początek przede wszystkim nauka oddychania pod wodą. Wbrew pozorom nie każdy wie, jak należy to robić, aby nie narażać się na znaczne ubytki tlenu w organizmie. Umiejętność właściwego oddychania gwarantuje bezpieczeństwo, a te jest najważniejsze pod wodą. Kursy nurkowania w Szczecinie przeznaczone są dla każdej grupy wiekowej, jednak osoby z dolegliwościami układu krążenia czy układu oddechowego powinny zapytać o zgodę na odbycie kursu lekarza prowadzącego. Tutaj ponownie – procedura ta wynika z zasad bezpieczeństwa. Pozostaje pytanie, ile kosztują kursy nurkowania w Szczecinie? Ceny są bardzo różne, w zależności od zakresu kursu oraz czasu trwania. Musimy jednak liczyć się z wydatkiem co najmniej kilkuset złotych, jeśli chcemy cieszyć się z możliwości podziwiania podmorskiego świata. Kursy nurkowania można oczywiście odbyć już będąc na urlopie, w miejscowości nadmorskiej, jednak lepiej zdecydować się na wcześniejsze kursy nurkowania w Szczecinie i móc od razu po przyjeździe na wakacje zejść pod wodę.

Zobacz również:

 

Nauka pływania

Ilu z nas jedzie na urlop nad morze nie potrafiąc pływać? Oczywiście umiejętność pływania nie jest wymagana, jednak pozwala znacznie lepiej wykorzystać czas spędzony w morzu. Do wody na wakacjach wchodzi niemal każdy z nas – chociażby po to, aby ochłodzić nieco organizm podczas panujących upałów. Niemniej jednak leżenie na dmuchanym materacu szybko może się znudzić, dlatego o wiele korzystniej jest się nauczyć pływać, aby po pierwsze móc lepiej wykorzystać urlop, po drugie zaś spalić nieco kalorii. Na wakacjach bowiem zwykle pozwalamy sobie na nieco więcej w kwestii jedzenia – lody, gofry, fast food, alkohol – to tylko przykłady niezdrowego i kalorycznego jedzenia i picia, jakie spożywamy na wakacjach. Tymczasem już godzina aktywnego pływania pozwala spalić około 500 kalorii, co bardzo korzystnie wpływa na naszą figurę, a dodatkowo poprawia nam nastrój. Kursy pływackie można rozpocząć nawet na ostatnią chwilę – nauczenie się pływać jednym tylko stylem zajmuje zwykle około miesiąca pod warunkiem, że poważnie podejdziemy do sprawy i będziemy często ćwiczyć. W pływaniu nie trzeba wcale być mistrzem – wystarczy poznać podstawowe techniki, aby móc się cieszyć umiejętnością pływania. Co więcej, nauka pływania pozwala praktykować ten sport przez cały rok, również poza okresem wakacyjnym. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które zwyczajnie nie mają czasu bądź wystarczająco dużo silnej woli, aby uprawiać jakiś sport w domu czy na zewnątrz. Tymczasem pływanie to po pierwsze utrata zbędnych kalorii, po drugie poprawa krążenia, sprawności ruchowej czy pracy mięśni. 

 

Kursy surfowania

Któż z nas nie marzył o surfowaniu? Widok nadmorskich surferów bardzo często powoduje, że sami chcielibyśmy spróbować swoich sił w tej dyscyplinie, jednak surfowanie w praktyce wcale nie jest takie proste. Nie wystarczy bowiem wejść na deskę i mocno się trzymać – do tego potrzebna jest przede wszystkim odpowiednia wiedza i oczywiście nieco praktyki, aby móc poczuć wiatr we włosach. Kursy surfowania lepiej jest zacząć znacznie wcześniej, niż na ostatnią chwilę przed urlopem. Przede wszystkim możemy mieć wtedy problem ze znalezieniem odpowiedniego szkolenia – choć kursy surfowania stają się w Polsce coraz popularniejsze, wciąż prowadzone są one głównie w większych miastach bądź w miejscowościach nadmorskich. Tymczasem zainteresowanie surfowaniem jest ogromne, zatem gdy tylko znajdzie się organizator kursu, niemal od razu wszystkie miejsca na szkoleniu są zajęte. Sprzęt do surfowania można bez większych problemów wypożyczyć będąc już nad morzem. Jest to też znacznie bardziej opłacalne, gdyż samo wyposażenie surfera jest stosunkowo drogie, a okazję do surfowania mamy zazwyczaj tylko raz w roku, podczas urlopu.

Wakacje nad morzem kojarzą się przede wszystkim z plażowaniem, jednak mogą być okazją do aktywnego i radosnego spędzenia czasu. Warto jednak zadbać o swoje umiejętności odpowiednio wcześnie, aby móc w pełni wykorzystać czas spędzony na nadmorskim urlopie. 

Dodaj do zakładek Link.