Co warto wiedzieć o leczniczym pedicure?

Co warto wiedzieć o leczniczym pedicure? Większości z nas pedicure kojarzy się z zabiegiem kosmetycznym mającym na celu nadanie atrakcyjnego wyglądu naszym paznokciom u stóp. W przeważającej większości przypadków, podczas pedicure malowane są nasze paznokcie. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, czym właściwie jest pedicure leczniczy. Kiedy warto byłoby pomyśleć o poddaniu się takiemu zabiegowi?

Co trzeba wiedzieć o leczniczym pedicure?

Jak już wspomniano na wstępie, pedicure leczniczy to pojęcie brzmiące dość enigmatycznie. Tymczasem to nic innego jak zabieg, którego celem jest pomoc w walce z niektórymi schorzeniami stóp oraz paznokci. Taki zabieg może być przeprowadzony zarówno przez wykwalifikowaną i doświadczoną kosmetyczkę jak i przez podologa. Podolog to specjalista, który przeprowadzi również bardziej skomplikowane zabiegi niż pedicure leczniczy, dlatego jeśli cierpimy na poważne schorzenia stóp, powinniśmy odwiedzić właśnie tego specjalistę. Z leczniczego pedicure może skorzystać tak naprawdę każdy z nas, bez względu na wiek. Trzeba jednak wiedzieć, że istnieją pewne wskazania do przeprowadzenia tego zabiegu. Dobrze byłoby pamiętać o tym, że celem takiego zabiegu jest nie tylko nadanie stopom estetycznego wyglądu, ale również profilaktyka wielu schorzeń stóp oraz paznokci.

Na czym polega leczniczy pedicure?

podologia Warszawa

Pedicure leczniczy to zabieg, który nie jest szczególnie czasochłonny. Czas jego trwania może się jednak różnić, w zależności od tego, z jakim problemem boryka się osoba poddająca się zabiegowi. Co do zasady, zabieg ten trwa jednak godzinę. Oczywiście w bardziej skomplikowanych przypadkach może on trwać nawet do dwóch godzin. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że pedicure leczniczy jest pojęciem szerszym niż pedicure pielęgnacyjny. Oznacza to, że podczas wykonywania tego pierwszego, zostanie również wykonany ten drugi. Podczas zabiegu zostaną jednak usunięte problematyczne odciski i modzele. Są to bez wątpienia schorzenia, które sprawiają ogromny dyskomfort osobom borykającym się z nimi. Podczas pedicure leczniczego możliwe będzie również założenie tak zwanej klamry przeciwko wrastającym paznokciom. Jeżeli cierpimy na nawracającą grzybicę stóp oraz paznokci, pedicure leczniczy również przyniesie nam ulgę. Oczywiście trzeba mieć na uwadze to, że w przypadku grzybicy paznokci, konieczne będzie również przyjmowanie pewnych leków, zarówno miejscowych jak i doustnych. Podczas tego zabiegu możliwe będzie również zrekonstruowanie paznokci, które są uszkodzone na skutek nieprawidłowej pielęgnacji lub schorzeń. Bardzo wiele osób zastanawia się także nad tym, czy pedicure leczniczy jest zabiegiem bolesnym. Mimo, że wiele osób obawia się bolesności zabiegu, rzeczywistość okazuje się inna. Pedicure nie jest bolesny, dlatego znieczulenie co do zasady nie jest konieczne. W przypadku wyjątkowo skomplikowanych przypadków, a także wówczas, gdy pacjent jest bardzo wrażliwy, możliwe jest zastosowanie znieczulenia. 

Gdzie wykonać pedicure leczniczy?

Jak już wspomniano powyżej, pedicure leczniczy może być wykonywany zarówno przez kosmetyczkę jak i przez podologa. W poważniejszych przypadkach lepszym rozwiązaniem będzie udanie się do podologa. Jak jednak odnaleźć gabinet, w którym oferowane są usługi wysokiej jakości? Przede wszystkim po opiniach. Większość pomocnych nam opinii znajdziemy w internecie. Pamiętajmy, że szczególnie duży wybór gabinetów kosmetycznych i podologicznych oferujących pedicure leczniczy znajdziemy w dużych i prężnie rozwijających się miastach. Jeżeli chodzi o opinie, im większa liczba tych pozytywnych, tym rzecz jasna większe prawdopodobieństwo tego, że dany gabinet oferuje usługi wysokiej jakości. Jeżeli jakiś gabinet posiada większość opinii negatywnych, powinniśmy zaś zrezygnować z jego usług. W przeciwnym bowiem razie możemy być bardzo niezadowoleni z dokonanego przez nas wyboru. Doskonale byłoby również dowiedzieć się tego, które gabinety oferują wysokiej jakości zabiegi w atrakcyjnych cenach. Pedicure leczniczy to jeden z bardziej podstawowych zabiegów. Z tego też względu, oferuje go naprawdę mnóstwo gabinetów podologicznych i kosmetycznych. Na stronach internetowych poszczególnych gabinetów widnieją zazwyczaj cenniki usług. Zanim więc zdecydujemy się na skorzystanie z usług konkretnego gabinetu, powinniśmy zaznajomić się z przynajmniej kilkoma ofertami. W przeciwnym bowiem razie nie uda nam się znaleźć oferty korzystnej pod względem finansowym. Zawsze dobrze byłoby również ufać swojej intuicji. Jeśli wydaje nam się, że konsultacja podologiczna lub kosmetyczna przebiega w niewłaściwy sposób, udajmy się na wizytę do innego specjalisty. Wiele osób zastanawia się również nad tym, czy jest konieczne jakieś specjalne przygotowanie do zabiegu jakim jest pedicure leczniczy. Okazuje się, że nie. Oczywiście przed wizytą warto starannie umyć stopy. Poczujemy się wówczas zdecydowanie bardziej komfortowo. Większość gabinetów zaoferuje nam jednak możliwość odświeżenia naszych stóp przed zabiegiem, jakim jest pedicure leczniczy. 

Dodaj do zakładek Link.