Innowacyjne rozwiązania w bramach garażowych

Innowacyjne rozwiązania w bramach garażowych. Segmentowe bramy garażowe są obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem przy budowie lub remoncie domu, wybiera je prawie 80% osób. Niewątpliwie wpływają na to ich liczne zalety. Przez wiele lat korzystanie z garażu wiązało się z koniecznością wysiadania z samochodu, otwarcia skrzydła bramy i powrotu do samochodu, co nie brzmi okropnie, dopóki nie wyobrażamy sobie jesiennych opadów deszczu lub całodniowych opadów śniegu, które zaczynają leżeć przed garażem. W Polsce często zmieniają się warunki pogodowe, dlatego warto inwestować w bramy najwyższej jakości

Zalety segmentowych bram garażowych

Korzyści mają na celu oszczędność miejsca, bezpieczeństwo i efektywność kosztową.

Segmentowa brama garażowa gwarantuje oszczędność miejsca

Ponieważ bramy otwierają się pionowo w górę, poruszając się wzdłuż prowadnic znajdujących się pod sufitem, brama nie wymaga dodatkowej przestrzeni do ruchu skrzydła. W ten sposób można mieć mały podjazd lub wcale go nie mieć na przykład wejście do budynku przy chodniku, co często ma miejsce w przypadku domów z tarasami. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest to, że nie trzeba zwracać uwagi na warunki pogodowe w zimie, zaspy nie przeszkadzają w otwieraniu i zamykaniu garażu.

Bezpieczeństwo to powód częstego wyboru segmentowej bramy garażowej

Bramy segmentowe zostały zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie nie tylko użytkowników, ale całego domu. Rozwiązania konstrukcyjne (panele, zawiasy, sprężyny) są zaprojektowane w celu zapobiegania wypadkom, pancerz drzwi automatycznie podniesie się po zderzeniu z przeszkodą, a dodatkowe zabezpieczenie kabla sprężynami rozciągającymi, aby zapobiec spontanicznemu upadkowi podczas możliwej awarii skrzydła. Ponadto, bramy segmentowe składają się z identycznych elementów (segmentów) połączonych elastycznymi łącznikami, są one znacznie bardziej odporne na uszkodzenia, co może zapobiec próbom włamania.

Bramy garażowe segmentowe idealne do domów energooszczędnych

Bramy segmentowe są szczególnie zalecane w domach energooszczędnych. Stalowe panele użyte do wykonania bramy są wypełnione specjalną pianką, a system uszczelek służy do łączenia segmentów i całego obwodu. Dzięki temu zapewniona jest skuteczna ochrona przed zimnem, co jest szczególnie ważne, gdy garaż jest wbudowany w dom lub gdy jest ogrzewany. Zaletami segmentowych bram garażowych jest również estetyka zewnętrzna budynku. Wymiary bram garażowych mają znaczący wpływ na wygląd całej elewacji. W przypadku bram segmentowych wszystko jest w harmonii z zewnętrzną aranżacją domu. Trzeba również pamiętać, że wygoda korzystania z garażu jest nie tylko związana z samochodem. Często przechowywane są w nim rowery, kosiarki i odśnieżarki, co oznacza, że łatwe otwieranie / zamykanie nie musi być związane z użytkowaniem samochodu.

Automatyczne bramy garażowe

Właściciele samochodów twierdzą, że drzwi wejściowe i garażowe z automatycznym otwieraniem stały się dzisiaj koniecznością. Jeśli bramę trzeba otworzyć ręcznie, wówczas samochód stoi z włączonym silnikiem, z kluczykami w stacyjce. W ten sposób istnieje zagrożenie kradzieżą, a także blokuje część ulicy i stwarza niebezpieczeństwo wypadku. Napęd, który włącza się automatycznie, pozwala kierowcy wygodnie i bezpiecznie wjechać do garażu i nie mierzyć z ciężkimi konstrukcjami.
Innowacyjne rozwiązania w bramach garażowychObecnie na rynku prezentowane są bramy przesuwne i chowane. Konstrukcje zawiasowe otwierają napędy elektryczne, które są przymocowane na jednym końcu do kolumny, na której zawieszone są bramy, a na drugim końcu do skrzydła. Jednocześnie urządzenie sterujące można zamocować w ziemi lub zamontować w kolumnie ogrodzeniowej.
W automatycznych bramach przesuwnych skrzydło porusza się po specjalnym profilu, który jest przymocowany wzdłuż ogrodzenia. Drugą opcją jest poruszanie się na rolkach na szynie, która jest montowana w ziemi wzdłuż ogrodzenia domu. Napęd elektryczny automatycznych drzwi garażowych można uruchomić za pomocą klucza zakodowanego przez sterownik lub przycisk. Ponadto istnieje najwygodniejsza opcja otwierania bramy tzn. za pomocą pilota pozwala ona wykonywać wszystkie operacje bez wysiłku i bez wychodzenia z samochodu.
Obecnie rynek oferuje mechanizmy, które pozwalają wprawić w ruch konstrukcje garażowe i wejściowe. Do sterowania takim mechanizmem stosuje się  pilot zdalnego sterowania, który wydaje polecenie wykonania kilku operacji: polecenie otwarcia bramy wjazdowej, a następnie otwarcia drzwi garażowych i jednoczesnego włączenia światła przed domem.
Automatyczne urządzenie montowane w bramach garażowych ułatwia życie właścicielom samochodów. Każdy użytkownik garażu powinien wiedzieć o dodatkowych przydatnych funkcjach urządzeń automatycznych. Na przykład automatyczny mechanizm jest wyposażony w fotokomórkę, która reaguje na pojawienie się ludzi i przedmiotów i blokuje ich zamknięcie. To samo dzieje się, gdy coś dotknie krawędzi bramy. Ponadto urządzenie może po chwilowym otwarciu włączyć światło w garażu. Niektórzy kierowcy nie chcą kupować automatycznych bram garażowych z powodu obawy o przerwy w dostawie prądu. Jednak w takim przypadku możliwe jest odblokowanie napędu elektrycznego, a następnie otwarcie ręczne.

Dodaj do zakładek Link.