SmartWatch Phone Go – recenzja zegarka dla dzeci

Współcześnie człowiek coraz wcześniej jest zaznajamiany z nowoczesnymi technologiami i choć pamiętam, że ja swój pierwszy telefon dostałem dopiero po udaniu się na studia, dziś każdy małolat już takowy posiada. Nie tylko zresztą jego. Wcale nie uważam tego za coś złego, a swojej własnej pociesze niedawno nabyłem SmartWatch Phone Go https://vobis.pl/mobile/smartwatch/smartwatch-phone-go-z-lokalizatorem-gps-aw-k2o – nowoczesny i stylowy zegarek właśnie dla najmłodszych. Po wielu miesiącach intensywnych testów mogę podzielić się swoimi wrażeniami właśnie z nich.

SmartWatch Phone Go - recenzja zegarka dla dzeciSmartWatch Phone Go – pierwsze wrażenia

Jeżeli chodzi o urządzenia przeznaczone dla dzieci zazwyczaj nie ma się olbrzymich wymagań. Ma się podobać – to założenia, z których najczęściej się wychodzi. Ja niestety jestem nieco bardziej wymagający i oczekuję, że pod powłoką atrakcyjną dla małolata ukryte będzie coś porządnego. Coś, co rzeczywiście okaże się funkcjonalne, a przy okazji sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. SmartWatch Phone Go pokazał mi, że coś takiego można osiągnąć. Od razu po jego rozpakowaniu zobaczyłem żółto-czarny pasek, który wiedziałem, że jest opcją raczej uniwersalną – zarówno dla chłopców, jak i dziewczyn. Ekran, stanowiący główny obiekt mojego zainteresowania, okazał się duży i wyraźny, a przede wszystkim kolorowy. Wydał mi się też po prostu solidnie wykonany. W przypadku bardzo aktywnego, ruchliwego dziecka każda z tych kwestii jest niesamowicie ważna.

Od razu wręczyłem zegarek “do przymierzenia” mojemu synkowi – okazało się, że pasował jak ulał. Posiada on raczej standardową regulację, która pozwala mu dopasować się do nadgarstka najmłodszego, dając przy tym dość dużą swobodę w doborze stopnia ucisku.

Moje pierwsze wrażenia z obcowania z tym smartwatchem uznaję za pozytywne. Jest on sprzętem dość typowym i raczej niezaskakującym, ale za to dość dobrze przystosowanym do kontaktu z dziećmi. Jaki jednak okazał się w codziennym użytkowaniu? O tym – za chwilę.

SmartWatch Phone Go – codzienne użytkowanie

Smartwatch, który jest przedmiotem tego testu stał się pierwszym zegarkiem mojego dziecka – pierwszym, gdyż wcześniej raczej takowego nie potrzebował. Muszę przyznać, że modelu tego szukałem długo – starałem się bowiem znaleźć taki, który okaże się przydatny dla mnie jako rodzica, a przy okazji atrakcyjny dla najmłodszego. Okazało się, że SmartWatch Phone Go jest opcją idealną – w codziennym jego użytkowaniu poniekąd się to potwierdziło. Moje dziecko stale robiło użytek z gier zawartych w tym zegarku, zabijając sobie tym samym nudę. Nauczyło się też odczytywać pogodę oraz oczywiście godzinę (choć wcześniej nie miało z tym problemu). Przede wszystkim jednak uznało go za produkt bardzo atrakcyjny – taki, którym zaczęło się chwalić przed znajomymi. Sukces został więc osiągnięty i można śmiało powiedzieć, że zegarek ten radzi sobie w kontakcie z dziećmi. Ale jak wygląda z perspektywy dorosłego?

Zegarek został wyposażony w dość pojemną baterię, co sprawia, że jest w stanie wytrzymać nawet kilka dni na pojedynczym naładowaniu. Jest to dość duży plus – zwłaszcza, że w przypadku dziecka trudno jest kontrolować właśnie poziom naładowania. Rzeczą najważniejszą w tym smartwatchu jest jednak tak zwany lokalizator GPS. Działa on non stop, co pozwala mieć informacje na temat dokładnego położenia dziecka. Informacje te można odczytać za pośrednictwem specjalnej aplikacji. Jest to opcja przydatna i taka, która – na szczęście – nie zawodzi. Korzystałem z niej wielokrotnie – na szczęście nie tyle z konieczności co z chęci sprawdzenia, o co w niej chodzi. Rzeczywiście, jest czymś potrafiącym zwiększyć bezpieczeństwo.

Jak to mam w zwyczaju, poniżej prezentuję wszystkie rzeczy, które trzeba wiedzieć na temat tego smartwatcha.

  • Jest on urządzeniem bardzo wydajnym – nie trzeba go ładować co noc. Wystarczy zajrzeć do niego co kilka dni – zależy do jednak od stopnia jego eksploatacji.
  • Widać jest, że został stworzony z myślą o dziecku – wszystkie jego funkcje zostały dostosowane właśnie do najmłodszego. Wszystko jest tutaj serwowane w sposób atrakcyjny właśnie dla niego.
  • Można na nim grać w wiele różnych gier, ale też chociażby sprawdzać datę i czas oraz pogodę.
  • Sprawdza się również z perspektywy rodzica – dzięki lokalizatorowi można błyskawicznie zlokalizować pociechę i upewnić się, że przebywa w odpowiednim miejscu. Daj to niebywały komfort psychiczny i wpływa na bezpieczeństwo.
  • Został wyposażony w przycisk, którym dziecko może wezwać pomoc – jest to kolejny czynnik wpływający na płynące w jego towarzystwie bezpieczeństwo.

Podsumowanie

SmartWatch Phone Go jest opcją idealną i niedrogą. Taką, która z pewnością zostanie polubiona przez dziecko – zwłaszcza jeśli jego rodzic sam ma inteligentny zegarek. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że smartwatch ten jest dla dziecka bardzo angażujący i przydatny, choć kładzie nacisk na zgoła odmienne aspekty, aniżeli w przypadku dorosłego. Potrafi jednak być świetnym wstępem do tego, by odkrywać nowoczesne technologie. Wstępem tym ważniejszym, że te powoli zaczynają odgrywać w naszym życiu bardzo ważną rolę, a my powinniśmy starać się po prostu za tym wszystkim nadążyć. 

Dodaj do zakładek Link.