Jak walczyć z cellulitem? Domowe sposoby

Cellulit to jedna z największych dolegliwości, która dotyka kobiety. Jest to bardzo nieprzyjemny defekt estetyczny, z którym należy walczyć na wszelkie dostępne sposoby. Warto wiedzieć, iż usuwanie cellulitu możemy przeprowadzać nawet w domu. Domowe usuwanie cellulitu to najlepszy sposób na to, aby raz na zawsze zapomnieć o pomarańczowej skórce. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z profesjonalnych zabiegów kosmetologicznych, powinniśmy rozpocząć od mniej inwazyjnych działań. Sprawdź, jakie są domowe sposoby na usuwanie cellulitu. 

 

Domowe usuwanie cellulitu – jak to się robi? 

W usuwaniu cellulitu najważniejsze jest to, jak szybko zareagujemy. Im później podejmiemy działania, tym mniejszy dadzą one skutek. Domowe sposoby na usuwanie cellulitu są doskonałym rozwiązaniem, jednak nie dla każdej kobiety. Bardzo dobre i satysfakcjonujące rezultaty osiągniemy tylko wtedy, gdy  wszystkie działanie podejmiemy odpowiednio wcześnie. Jeżeli cellulit na naszym ciele jest już zaawansowany i utrwalony, to jego usunięcie za pomocą metod domowych może okazać się całkowicie nierealne. 

Przy określeniu, jakie mamy szanse na uzyskanie w pełni satysfakcjonujących rezultatów terapii domowej, może pomóc nam sprawdzenie fazy, w jakiej znajduje się nasz cellulit. W fazie pierwszej zmiany są widoczne tylko wtedy, gdy ściśniemy fałd skóry za pomocą palców. W tym momencie jest najlepszy czas na to, aby rozpocząć walkę z niechcianą pomarańczową skórką. warto wiedzieć, że już w trakcie drugiego etapu efekty domowego usuwania cellulitu mogą być znacznie gorsze. W takich okolicznościach grudki można zaobserwować w niektórych pozycjach – mowa tutaj o siedzeniu na twardym krześle. W trakcie fazy trzeciej nierówności są widoczne na naszym ciele nieustannie. Wówczas jest już za późno na to, aby usuwanie cellulitu za pomocą metod domowych dało jakikolwiek satysfakcjonujący rezultat. 

 

Najlepsze domowe sposoby na usuwanie cellulitu 

Istnieje bardzo wiele sposobów na usuwanie cellulitu. Bez żadnego problemu można realizować je w domu. Zawsze jednak należy pamiętać o jednej, niezwykle istotnej zasadzie. Musimy być systematyczni i konsekwentni. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ efekty nigdy nie pojawią się na samym początku. W wielu przypadkach na pierwsze efekty trzeba czekać nawet kilka tygodni. Opisane poniżej rozwiązania musi stosować cały czas – nawet wtedy, gdy osiągniemy już satysfakcjonujący rezultat. Dzięki temu zapobiegniemy pojawieniu się cellulitu w przyszłości. 

Jednym z najlepszych sposobów na usuwanie cellulitu jest picie optymalnej ilości wody. Woda to wysoce wydajny sposób na walkę z cellulitem. Dzięki niej możemy pozbyć się rozbitych grudek cellulitu oraz toksyn otaczających lipidy. Toksyny te odpowiadają za dalszy rozrost lipidów. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także częste picie zielonej herbaty. Herbata ta pomaga rozkładać lipidy. Ponadto, odpowiada za usuwanie toksyn z tkanek, co powoduje, iż napój ten jest jednym z najlepszych domowych sposobów na usuwanie cellulitu. 

 

Olejki na cellulit 

W wielu sklepach można znaleźć ogromną ofertę olejków na cellulit. Przy ich kupowaniu trzeba oczywiście zwracać szczególną uwagę na skład. Wiele spośród tego typu olejków nie ma praktycznie nic wspólnego z olejkiem naturalnym. A naturalność to jeden z najważniejszych czynników, który należy brać pod uwagę przy kupowaniu. Jeśli olejek na cellulit zawiera w głównej mierze silikon i oleje mineralne, to jest to znak, iż nie warto go kupować. 

Istnieje jednak bardzo ciekawe rozwiązanie. Chodzi tu oczywiście o olej kokosowy na cellulit. Można go stosować w dowolnie wybranym miejscu na skórze. Dodatkowo, sięgać może po niego praktycznie każdy. Jest to olej zaliczany do grona najtańszych oraz najlepiej dostępnych. Aby przyniósł odpowiednie rezultaty, należy wcierać go w skórę przynajmniej raz dziennie. Dzięki temu nasza skóra dotknięta cellulitem będzie mogła wchłaniać wszystkie substancje odżywcze zawarte w olejku. Warto wiedzieć, iż olejek bardzo mocno uelastycznia skórę oraz nawilża. Ponadto jest pomocny w obudowie jej warstwy ochronnej. 

 

Peelingi na cellulit 

Bardzo proste, a jednocześnie wysoce skuteczne rozwiązanie na walkę z cellulitem, to wszelkiego rodzaju peelingi. Jednym z najskuteczniejszych peelingów na usuwanie cellulitu jest peeling z fusów po zaparzeniu kawie. Warto wiedzieć, że w kofeinie zawarte są składniki odpowiedzialne nie tylko za rozbijanie lipidów, ale także zapobiegające ich kolejnemu odkładaniu się. Kofeina działa również w sposób drenujący i detoksykujący. Dzięki niej przyspieszony zostaje cały obieg krwi w organizmie, a cały proces usuwania cellulitu zostaje usprawniony. 

Peeling z kawy na cellulit należy wykonywać dwa-trzy razy w ciągu tygodnia. Trzeba trzymać go na skórze przez maksymalnie kilkanaście minut. Aby odpowiednio zadziałał, należy dokładnie wmasować go w skórę. Po zakończeniu takiego domowego zabiegu warto również wmasować w skórę jakiś dobry krem. Po stymulacji fusami z kawy tkanki będą bardzo dobrze wchłaniały wszystkie składniki aktywne zawarte w kremie. 

Dodaj do zakładek Link.