Hale namiotowe magazynowe- lepiej wynająć czy kupić?

Przedsiębiorcy często zastanawiają się, co będzie dla nich lepszym rozwiązaniem wynajęcie czy może zakup hali namiotowej magazynowej? Przede wszystkim przed podjęciem decyzji należy przemyśleć, po co dokładnie potrzebujemy obiekt tego typu. To czy będzie dla nas bardziej opłacalne wynajęcie hali, czy zakup zależy od rodzaju przeznaczenia tej konstrukcji.

 

Komu opłaca się skorzystać z oferty firmy wynajmującej hale namiotowe magazynowe?

 

Wynajem hal magazynowych jest ciekawą i korzystną opcją dla wielu nowych firm na rynku. Z tego względu, iż firma stawiająca dopiero pierwsze kroki w danej branży nie będzie musiała przeznaczać dużych środków finansowych na budowę murowanej hali magazynowej. Taka stała konstrukcja to nie tylko wielkie koszty zwłaszcza dla dopiero powstałej firmy, ale także dużo czasu, przez który musimy czekać na wybudowanie tradycyjnej hali. Aby, szybciej rozwijać swoją działalność warto więc zainwestować w budowę przenośnej hali namiotowej magazynowe. Jej nieocenioną zaletą jest przede wszystkim to, iż halę można w swobodny sposób dostosować do indywidualnych potrzeb. Możliwa jest jej dowolna rozbudowa albo przekształcenie konstrukcji na odmienne cele. Wynajem hal magazynowych jest procesem przeprowadzanym w szybkim czasie, dzięki czemu firma jest w stanie zwiększyć zadaszoną powierzchnię magazynowe w niezwykle krótkim czasie. Z wynajęcia hal magazynowych zamiast ich kupna, skorzystają również przedstawiciele branż, w jakich duże znaczenie ma sezonowość. Wówczas mogą oni korzystać z wynajętej hali jedynie na czas najlepszego okresu, dzięki czemu poniesione koszty będą o wiele mniejsze. Hala namiotowa magazynowe jest o wiele tańsza w wynajmie od tradycyjnej hali magazynowe. Nie jest konieczne również posiadanie pozwolenia na budowę, o ile zostanie ona rozmontowana do 120 dni użytkowania z obiektu.

 

Długoterminowy i krótkoterminowy wynajem hal namiotowych magazynowych

 

Przedsiębiorcy mają możliwość wynajęcia hali jedynie na jeden sezon, jak i na cały rok. Wynajem krótkoterminowy jest idealną opcją dla firm, które potrzebują dodatkowej powierzchni zadaszonej na krótki czas, na przykład związany ze wzmożoną produkcją czy sezonowością. Wówczas nie opłaca się budować obiektu murowanego, a najlepszym wyjściem jest wynajem. Wynajem długoterminowy hal namiotowych magazynowych to rozwiązanie przydatne dla firm planujących funkcjonowanie w danej branży przez cały rok. Wynajem hal namiotowych sprawdza się zarówno przy małych, jak i dużych przedsiębiorcach.

Jak wygląda proces wynajmu hal namiotowych?

 

Cały proces wynajęcia hali namiotowej magazynowej https://www.nowhal.pl/hale-magazynowe-zachodniopomorskie/ jest niezwykle prosty a przede wszystkim szybki. Firmy zajmujące się wynajmem gwarantują wysoką jakość swoich obiektów, montaż zajmujący do paru dni, oraz pomoc w razie potrzeby. Firmy oferują różnorodne konstrukcje o dowolnych rozmiarach, w zależności od preferencji klienta. Obiekt można dostosować pod rodzaj działalności przedsiębiorstwa. Firmy zapewniają hale o wielu parametrach, usługę transportu i montażu wszelkich elementów. Usługi obejmują również demontaż hali, kiedy stanie się zbyteczna.

 

Kiedy warto jednak zakupić halę namiotową magazynową?

 

Hale namiotowe można użytkować jedynie do 120 dni, po tym okresie będziemy musieli wystąpić o pozwolenie na budowę. Jeśli więc mamy pewność, iż hala będzie nam potrzebna nie jednorazowo i będziemy użytkować ją przez lata, wówczas lepszym rozwiązaniem jest jej zakup. Hale namiotowe magazynowe znajdują szerokie zastosowanie, między innymi na wszelkiego rodzaju targach czy eventach branżowych, kiedy powierzchnia zadaszona musi powstać w niezwykle krótkim czasie. Hala namiotowa zyskała popularność przede wszystkim w firmach produkcyjnych. Coraz częściej kupowana w naszym kraju jest zwłaszcza hala namiotowa magazynowa, w której można przechowywać praktycznie wszystko. Korzysta z niej również wielu rolników, którzy przechowują w hali swoje zbiory czy maszyny rolne. Hala namiotowa magazynowa jest doskonałą alternatywą dla drogich stacjonarnych hal. Można ją zaprojektować w sposób indywidualny, jednak należy pamiętać o przestrzeganiu wszelkich norm, jakie obowiązują w danym obszarze. Z hali można korzystać nie tylko w sezonie letnim, ale przez cały rok.

 

Ocieplane hale namiotowe

Obiekty takie jak hale namiotowe magazynowe https://www.nowhal.pl/realizacje/ można przystosować do całorocznego użytkowania. Do tego celu należy stworzyć idealne warunki do przechowywania danych produktów jak na przykład żywność. Pewne towary wymagają przechowywania w określonej temperaturze, wówczas najlepszym rozwiązaniem jest ocieplenie hali namiotowej magazynowej. Do tego celu używa się specjalnych materiałów, które zapewniają dobrą izolację termiczną. Z ocieplanych obiektów namiotowych korzystają zwłaszcza przedsiębiorcy zajmujący się sprzedażą roślin czy artykułów spożywczych. Ocieplony magazyn to świetna opcja również dla jego pracowników. Zapewni im się wówczas optymalne warunki do pracy także w trakcie zimy. Z pewnością personel firmy to doceni, wpłynie to także na efektywność pracy zatrudnionych osób. Ocieplane hale są także tańsze w utrzymanie, aniżeli murowane obiekty.

 

Dodaj do zakładek Link.