Stanowisko dla gracza – wygodny sprzęt to podstawa

Zawodowi gracze spędzają przy swoim stanowisku wiele godzin, a więc nie może być to stanowisko byle jakie. Zdecydowanie należy zadbać nie tylko o sam komputer do gier, ale również o wszystko to, co wokół niego. Wygodny fotel gamingowy czy też biurko przystosowane do specyfiki gry to absolutne podstawy. Oczywiście indywidualne predyspozycje graczy i ich oczekiwania pozostają kluczowe, a zatem nie istnieją złote środki, które gwarantują najwyższą jakość dla wszystkich graczy. 

Jaki fotel dla gracza?

Komputer dla gracza

Oczywiście odpowiednio dobrany fotel dla gracza zapewnić maksymalnie wiele możliwości regulacji. To najważniejsza cecha której nie powinniśmy lekceważyć przy wyborze siedziska. Regulowany zagłówek, wysokość siedziska, a także stopień odchylenia, to absolutne podstawy w przypadku tego rodzaju wyposażenia dla gamera. Wiele godzin spędzonych w pozycji siedzącej podczas grania w ulubione gry wymaga od nas bardzo rozważnego podejścia do kwestii wygodnego siedzenia. Oczywiście bardzo istotne są nadal  indywidualne odczucia, które w przypadku wszystkich osób są zróżnicowane.

Biurko komputerowe dla gracza

Drugą kwestią, której nie można bagatelizować jest oczywiście dobór odpowiedniego biurka komputowego. Czasami sprawdzają się klasyczne biurka, ale jest to kwestia mocno indywidualne. Podobnie jak ważne jest to, by biurko posiadało odpowiednią konfigurację, ważne jest również by było mocno osadzone. Czasami stosuje się w tym celu przytwierdzenie do podłoża. Musi to być stabilne miejsce pracy dla gracza. Zwykle wystarcza dobrze dobrane pod względem wagi biurko i problem z ewentualnym jego przesuwaniem znika. Biurka do gier to zwykle bardzo dużo przestrzeni, w której gracz może czuć się swobodnie. Wielu zawodowych graczy ceni sobie prostotę i minimalizm. Na nic zatem półki, dodatki i wszystko co w klasycznym biurze będzie zaletą. Tu prostota i solidne wykonanie zdecydowanie góruje nad przesadą.

Urządzenia peryferyjne – równie ważne co sam komputer gamingowy

Peryferia komputera gamingowego są niezwykle istotne. To przede wszystkim solidna mysz dla graczy i klawiatura dla graczy. Mysz tego typu cechuje się zwykle doskonałą rozdzielczością DPI dostosowaną do potrzeb gry, szeregiem rozwiązań regulacyjnych i oczywiście niebanalnym stylem. Nie da się ukryć również, że takie myszki doskonale leżą w dłoni, co również wielu graczy sobie chwali i czego wymaga w przypadku rozgrywania długich partii.
Klawiatura gamingowa również nieco różni się od klasycznej. Mamy tu bowiem zwykle do czynienia z solidnym wykonaniem, które dostosowane jest do wymagań i potrze graczy. Jest to bardzo często klawiatura, która składa się z kilku łączących się ze sobą elementów. Czasami gracze decydują się na osobną klawiaturę numeryczną. Ostatecznie jednak wszystko tak naprawdę zależy od konkretnej specyfiki rozgrywek, w których gracz bierze udział. Gracze stawiają w przypadku klawiatur na uznane marki, które gwarantują nieco mniejszą awaryjność niż tańsza konkurencja. Awaria urządzenia wskazującego w trakcie ważnej rozgrywki na poziomie amatorskim może spowodować sporo złości i irytacji, ale w przypadku, gdy stanie się to w zawodach wysokiej rangi, równie straty finansowe.

Słuchawki do gier

Wybranie słuchawek do gier również dla prawdziwego gracza nie będzie zadaniem łatwym. Na rynku znajdziemy bardzo wiele rodzajów słuchawek do gier, które zwykle wyróżniają się przede wszystkim niesamowitą stylistyką. Często pojawiają się w ich przypadku oświetlenia LED, a także bardzo wiele możliwości regulacji dźwięku. Prawdziwym graczem nie chodzi jednak o uzyskanie najlepszej możliwej stylistyki, A o maksymalną funkcjonalność, która umożliwia osiąganie jeszcze lepszych wyników w ulubionych grach. Czy to możliwe aby zwyczajne słuchawki mogły przyczynić się do poprawy jakości gry i sprawiać, że osiągane wyniki będą na jeszcze lepszym poziomie? Oczywiście tak. Słuchawki gamingowe to przede wszystkim doskonała jakość dźwięku, ale również możliwości komunikacyjne z innymi graczami. Producenci tychże słuchawek przykładają szczególną uwagę do tego, aby mikrofon w nich zawarty był maksymalnie wysokiej jakości. Standardem jest zatem chociażby rozbudowana redukcja szumów. Dzięki temu gracz może znacznie lepiej wykorzystać swój potencjał w interakcji z innymi zawodnikami. Niczym nieskrępowana komunikacja jest bardzo istotna dla większości graczy zarówno profesjonalnych jak również amatorów.

Wybór odpowiedniego  komputera do gier bardzo często stanowi spore wyzwanie. Nie tylko osoby, które są amatorami w tej kwestii, ale także ci, którzy od bardzo wielu lat grają w gry komputerowe miewają problemy z doborem odpowiedniego sprzętu dla siebie. Na rynku dostępnych bowiem jest bardzo wiele rozwiązań o zróżnicowanym stopniu zaawansowania. Poruszanie się w tematyce zaawansowanych technologii dla graczy  przysparza często sporo problemów. Kłopotliwe bywa nie tylko wybranie odpowiedniego komputera gamingowego, ale również wybranie najbardziej optymalnych akcesoriów. Ważne bowiem, by nie tylko sam komputer był solidnej jakości, ale również, aby nasze otoczenie z nami współgrało i pozwalało na uzyskiwanie lepszych wyników w ulubionych grach.

Dodaj do zakładek Link.