Sklep z bongo – kto go odwiedza?

Bongo to rodzaj fajki wodnej do palenia tytoniu, marihuany, szałwii wieszczej i tym podobnych substancji. Podstawą działania jest wdychanie przez bongo, co powoduje wypełnienie komory dymem, który zwykle najpierw jest filtrowany przez wodę – czasem wodę z lodem.. Bongo umożliwia uzyskanie dymu w sposób inny niż w zwykłej fajce lub skręcie i schłodzenie go przed wdychaniem.

Bongo  najprawdopodobniej powstało w jednym z pierwszych regionów świata, gdzie palono suszone zioła – w Azji Środkowej, albo Afryce Środkowej, chociaż nie ma pewności, że palono tam  zioła z fajek wodnych. Najwcześniejsze bonga ze złota odkryto w czasie wykopalisk w Rosji. Używali ich wodzowie plemion irańsko-eurazjatyckiego szczepu Scytów.

Mimo, że z wymienionych powyżej używek tylko tytoń jest legalny, sklep z bongo nie stanowi takiej rzadkości, jak można by się było spodziewać. W większości sklepów z wyrobami tytoniowymi można kupić bongo w różnych kształtach i kolorach. Niektóre z nich stanowią prawdziwe małe dzieła sztuki, które z powodzeniem mogą służyć za ozdobę pokoju – na przykład.

Wiele modeli bongo ozdobionych jest liściem marihuany, malowanych na zielono-żółto-czerwono, czym nawiązuje do tradycji subkultury rastafariańskiej. Mimo oczywistych skojarzeń z przeznaczeniem do spożywania substancji nielegalnej, bongo nadal jest oczywiście samo w sobie przedmiotem legalnym i niewyłączonym z obiegu. Sklep z bongo może spokojnie reklamować swoje towary w publicznie dostępnych witrynach.

Sklep z bongo jest też dość często spotykanym elementem krajobrazu w e-biznesie. Oprócz bongo, sklep z bongo oferuje zazwyczaj wiele innych akcesoriów do palenia tytoniu takich jak:

  • szklane lufki
  • vaporizery
  • fajki
  • bibułki
  • zapalniczki
  • popielniczki
  • papierośnice
  • tabakę i inne wyroby, oraz…
  • sam siekany tytoń w różnych gatunkach i wyroby tytoniowe

 Sklepy z bongo reklamując przede wszystkim bonga, do tego te ze wspomnianym wzorem liścia marihuany, sprawiają wrażenie lekkiej prowokacji w związku faktem, że wiele grup społecznych apeluje o legalizację marihuany w Polsce. Zwłaszcza marihuany medycznej. Być może jest to efekt zamierzony, być może, że nie. Faktem jest, że sklepy z bongo, stanowią lekki absurd w kraju, gdzie właściwie tylko palenie tytoniu jest legalne. Czy ktoś kiedyś widział palenie tytoniu w bongo? Z pewnością są to bardzo rzadkie przypadki.

Sklep z bongo – gdzie opłaca się otworzyć

Bongo szklane

Jeśli rozważasz otwarcie sklepu z bongo i innymi akcesoriami do palenia, rozejrzyj się za niewielkim lokalem, lub wyspą handlową w galerii lub centrum handlowym. W miejscach tych przebywa na ogół dużo ludzi, w tym ludzi młodych, a z badań wynika, że to właśnie młodzi ludzie najczęściej są klientami sklepów tego rodzaju. Często kupują bongo, shishe lub inne akcesoria do palenia, jako gadżety do ozdoby pokoju a nie po to, by używać ich zgodnie z przeznaczeniem. Wielu klientów sklepów z bongo, nigdy niczego nie paliło, za to najwyraźniej lubi szpanować kolegom.

Dobrym miejscem na sklep z bongo jest też Internet – z tego samego powodu, jak opisane powyżej. Młodzi ludzie bardzo często robią zakupy w sieci i mimo, że starsze pokolenia coraz częściej zaglądają do e-sklepów, to wciąż młodzi ludzie stanowią największy odsetek ich klienteli.

Sklepy internetowe, w tym sklep z bongo, są przyjazne zarówno sprzedawcom, jak i klientom. Jedni na spokojnie mogą przeglądać dostępny asortyment o każdej porze dnia i nocy, jaka tylko odpowiada im najbardziej, natomiast sprzedawcy nie ponoszą dużych opłat za wynajem lokalu, a tym samym mogą ustalić odpowiednio niższe ceny za oferowane przez siebie towary. Dlatego szukanie niedrogiego, oryginalnego gadżetu do palenia, powinniśmy zacząć od przeszukania internetowego sklepu z bongo.

Akcesoria do palenia, takie jak bongo, to tez może być doskonały prezent, nie tylko dla palacza, czy raczej nie tylko dla palacza tytoniu. Jeśli dobrze znamy gust i rodzaj zmysłu estetycznego osoby którą chcemy obdarować, znalezienie dla niej odpowiedniego prezentu spośród  asortymentu jaki prezentuje dobry sklep z bongo, nie będzie stanowić problemu. Niektóre zamykane popielniczki, czy papierośnice, mogą przecież swobodnie stanowić pojemniki na coś zupełnie innego. Na przykład ozdobna popielniczka przyda się na łupiny z pestek słonecznika czy inne drobne śmieci.

Jak widać, aby odwiedzić sklep z bongo różowym , nie musimy być namiętnymi palaczami substancji psychoaktywnych w postaci suszonego ziela, typu marihuana, czy szałwia wieszcza. W ogóle nie musimy być palaczami. Wystarczy otwartość na inny styl życia, czy inna stylistykę elementów wystroju wnętrz. Polecamy więc na początek wizytę w internetowym sklepie z bongo i zapoznanie się z modelami i wzorami. Jeśli jesteś osobą, która woli wszystko wziąć do ręki i „pomacać”, z pewnością ostatecznie i tak odwiedzisz stacjonarny sklep z bongo, ale przynajmniej będziesz wiedzieć, czego szukasz i czego możesz się spodziewać.

Dodaj do zakładek Link.