Bielizna a typ figury. Zobacz, który biustonosz wybrać

Wiele kobiet dużą uwagę przywiązuje do doboru stroju odpowiadającego ich figurze. A warto pamiętać również o tym, że bielizna damska również pełni ważną funkcję w podkreśleniu atutów figury. Jednocześnie należy zaznaczyć, że idealnie dobrana do kształtu ciała bielizna to również wygoda w noszeniu. Często to właśnie źle dobrany biustonosz powoduje nieprzyjemne uczucie, które sprawia, że po kilku godzinach noszenia mamy ochotę go zdjąć. Podobnie jest z majtkami. Niektóre fasony powodują dyskomfort. Warto dowiedzieć się jak najwięcej o fasonach bielizny i kształcie sylwetki. Dzięki tej wiedzy każda kobieta będzie mogła się cieszyć wygodną bielizną, która dodatkowo podkreśli kształt ciała i uwydatni jego atuty. Poniżej kilka wskazówek jak dobrać bieliznę damską do konkretnej figury.

Najpierw materiał, potem fason – wygodna bielizna damskaTyp figury a bielizna damska 

Obecnie wyróżnia się wiele różnych typów figury. W poniższym artykule pojawi się pięć najpopularniejszych typów sylwetki: klepsydra, kolumna, gruszka, jabłko oraz rożek. Warto poświęcić trochę czasu i dokładnie przyjrzeć się swojej figurze. Poprawna ocena pozwoli na szybsze i lepsze dobieranie ubrań, dodatków oraz bielizny.

Typ figury – jabłko

Sylwetka typu jabłko charakteryzuje się obfitym, dużym biustem, szerokimi biodrami oraz często wystającą „oponką” na brzuchu. W przypadku takiej figury idealna bielizna damska to zestaw w stylu pin-up, czyli zabudowany biustonosz oraz pełne majtki z wyższym stanem, które nieco zakrywają brzuch. Najlepiej sprawdzi się biustonosz typu full cup, w całości zakrywający piersi. Mocne trzymanie pozwala na wymodelowanie biustu i jego odpowiednią ochronę. Zabudowane majtki z wyższym stanem pozwolą na modelowanie pośladków i brzucha. Jeśli dana kobieta chce mocniej wymodelować sylwetkę, może sięgnąć po bieliznę wyszczuplającą, choć warto pamiętać o tym, że jej częste noszenie nie jest zdrowe. Lepiej, aby korzystać z niej tylko w szczególnych sytuacjach.

Typ figury – klepsydra

Sylwetka typu „klepsydra” jest wyjątkowo pożądana przez wiele kobiet. Charakteryzuje się większym biustem, kształtnymi biodrami oraz widocznym wcięciem w talii. Kobiety posiadające tego typu figurę mają szeroki wachlarz możliwości wyboru bielizny. Mogą zakładać zarówno balkonetki, jak i biustonosze w stylu bandaży czy plunge. Na tej figurze wszystko prezentuje się dobrze. Jeśli chodzi o dół, to również kobiety o tej sylwetce mogą zakładać każdy rodzaj bielizny, zarówno stringi, figi, jak i bardziej zabudowane majtki. Należy jedynie pamiętać o tym, aby odpowiednio podkreślić wcięcie w talii.

Typ figury – rożek

Sylwetkę typu „rożek” charakteryzuje duży biust, szerokie ramiona oraz wąskie biodra. Często ten typ sylwetki nazywa się również „odwróconym trójkątem”. Ze względu na obfity biust ważne, aby dobrać dobrej jakości stanik z mocnym podtrzymaniem i usztywnieniem, który zapewni odpowiednią ochronę. Idealny biustonosz dla tej figury to klasyczny stanik o kroju balkonowym, czyli zakrywający ¾ piersi lub biustonosz full cup, czyli zakrywający całą pierś. Jeśli natomiast chodzi o majtki, to można wybrać każdy krój. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Typ figury – kolumna

Figura typu „kolumna” (lub „prostokąt”), charakteryzuje się brakiem wyraźnie zaznaczonej talii, małym biustem, i wąskimi biodrami. W celu podkreślenia krągłości najlepiej wybrać biustonosz z wypełnieniem żelowym lub inny typ push up, który powiększy biust o jeden rozmiar. Pozwoli to na mocniejsze zaznaczenie biustu i całej górnej części ciała.W przypadku chęci optycznego powiększenia pośladków można założyć stringi lub majtki z falbankami albo bogatym, koronkowym wykończeniem.

Bielizna damska – jaki materiał wybrać?

Bielizna damska to rozbudowany dział mody, w którym można znaleźć wiele krojów, fasonów, ozdób, które pozwalają, aby każda kobieta poczuła się piękna i zmysłowa. Jednak nawet najpiękniejsza bielizna nie zda egzaminu, jeśli nie będzie wykonana z dobrej jakości, przyjemnego dla skóry materiału. Przede wszystkim należy zawsze wybierać majtki z bawełnianą wkładką. Bawełna chroni miejsca intymne przed podrażnieniami. Powinno się unikać majtek bez tego typu wkładki lub z wkładką z innego materiału. Dlatego też zawsze należy sprawdzać skład materiału. Dobrej jakości bielizna na metce ma osobny zapis dotyczący materiału, z jakiego została wykonana wkładka wewnętrzna. Jeśli zaś chodzi o materiał, z którego może być wykonana wierzchnia warstwa bielizny, to obecnie ogromną popularnością cieszą się włókna bambusowe. Bambus używany w produkcji ubrań i bielizny jest przyjemny dla skóry, nie podrażnia jej, nie uczula i dodatkowo jest przewiewny.

Wśród innych materiałów należy również wyróżnić wiskozę. Wiskoza jest delikatna, miękka i elastyczna. Doskonale dopasowuje się do kształtu ciała. W tym miejscu można również wspomnieć o modalu. Co warto zaznaczyć, modal jest lepszy od bawełny w pochłanianiu wilgoci, o czym należy pamiętać zwłaszcza w lecie.

Dodaj do zakładek Link.