Dlaczego wieczór kawalerski jest taki wyjątkowy?

Nie da się ukryć, że obecnie polskie przedślubne imprezy, takie jak wieczory kawalerskie Kraków przypominają coraz bardziej imprezy amerykańskie. Są wciąż mężczyźni, którzy robią przed ślubem tradycyjne przyjęcie w gronie najbliższych kumpli. Po prostu spotykają się, piją mocniejsze napoje i rozmawiają na tematy głównie kobiet. Opcja ta jest tania, ale niestety coraz mniej popularna. Jak się zatem bawią obecnie panowie?

Jak wyglądają współczesne imprezy?

Jeśli chodzi o scenariusz wieczoru kawalerskiego Kraków, to jest on zależny tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni, jak i także od naszych możliwości. Nie ma żadnych wymagań ścisłych. Najważniejsze jest to, abyśmy my, jak i także nasi znajomi zapamiętali na zawsze to wydarzenie. Często organizację całą przejmują przyjaciele, wiedząc doskonale, że Pan Młody ma bardzo wiele rzeczy do zrobienia. Najważniejszą radą jest to, aby nie spędzać wieczoru kawalerskiego Kraków dzień przed ślubem. Na pewno następnego nie będziemy zbyt dobrze wyglądać, a jednak jest to nasz najważniejszy dzień w życiu, który przewiduje mnóstwo ważnych życiowych wydarzeń oraz jednak wymaga dużo siły. Najlepiej swoje życie kawalerskie pożegnać na trzy do pięciu dni przed samym ślubem.

Kto organizuje wieczory kawalerskie?

Najczęściej wieczorem kawalerskim Kraków zajmuje się starszy druhna. Na pewno przyszły Pan Młody nie uczestniczy w przygotowaniu wieczoru kawalerskiego Kraków. Jest to jego główny bohater i nie ma sobie zaprzątać niczym głowy. Przyjaciele na pewno zadbają o to, aby wszystko się powiodło. Jednak zdarzają się oczywiście wyjątki od tej reguły. Czasem Pan Młody rzeczywiście się angażuje, ale sytuacje te należą raczej do wyjątkowych. Są także sytuacje, w których wieczór kawalerski Kraków jest opłacany przez rodziców, którzy oferują pewną kwotę przyjaciołom syna, by mogli przygotować to właśnie wydarzenie. Takowe podejście na pewno nie jest rzadkie w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie, ale w dalszym ciągu jest nowością w naszym kraju.

Zobacz również:

 

Ile kosztuje wieczór kawalerski?

Na pewno wiele osób jest zainteresowanych tym ile kosztuje zorganizowanie wieczoru kawalerskiego? Bez wątpienia kwestie cenowe są dla nas niezmiernie ważne. Co do tego nie mamy kompletnie żadnych wątpliwości. Wszystko w zasadzie jest zależne od typu imprezy. Organizacja imprezy w miarę tradycyjnej nie jest wcale droga. Wystarczy użyć troszeczkę wyobraźni oraz fantazji, a nawet w tym dniu zwykłe rzeczy się wydarzą naprawdę niezwykłe. Jakie są wydatki przybliżone w takiej sytuacji? Wynajem kawalerki to około 150 złotych, jedzenie około 300 złotych, zakup gadżetów tematycznych od 100 złotych, zamówienie rozrywki od 100 złotych, a z kolei zakup gier od 50 złotych. Jeśli zdecydujemy się na luksusową imprezę, to musimy się liczyć z większymi wydatkami. Przybliżmy sobie także ten temat nieco bliżej. Na pewno jeśli nasz budżet na wieczór kawalerski nie jest w żadnym wypadku ograniczony, to możemy się skontaktować z agencją eventową oraz do tego zamówić organizację profesjonalną wieczoru kawalerskiego. To właśnie spowoduje, że zaoszczędzimy nieco swój czas, a do tego wysiłek. Specjaliści wszystko załatwią. Sporządza dokładny scenariusz wieczoru oraz także zamówią fotografa. Imprezę o luksusowym charakterze urządzają zwykle profesjonaliści. Oznacza to nic innego jak to, że powinniśmy liczyć się z opłatą za ich usługi. Wydatki dodatkowe będą wyglądały w sposób następujący: zamówienie luksusowego samochodu od 500 złotych, zakup napojów ekskluzywnych od 300 złotych, zamówienie stolika w restauracji między 300 a 1000 złotych, a zamówienie wsparcia profesjonalnego od 500 złotych. Jak widzimy na załączonym obrazku różnice są dosyć spore. Jednak nikt nas nie nakłania do tego, aby wydać mnóstwo pieniędzy. Każdy jest świadom budżetu i powinien wszystko organizować w stosunku do niego właśnie. W innym wypadku jest to po prostu niemożliwe do realizacji. Pamiętajmy, że w organizacji wieczoru kawalerskiego nie jest najważniejszy budżet. A co jest najważniejsze? Najważniejsza jest dobra zabawa. Zależy ona w dużej części od towarzystwa, które jest na imprezie. Na pewno nikt nie chce spędzić wieczoru kawalerskiego na czytaniu książek czy też opowiadaniu słabych żartów.

Czytaj także:

Kawalerski łączony z panieńskim

Na sam koniec powiemy nieco o propozycji połączenia wieczoru kawalerskiego z panieńskim. Jest to rozwiązanie coraz bardziej popularne. Wówczas na jednej imprezie bawią się zarówno kobiety, jak i także mężczyźni. Rozwiązanie to ma swoje wady oraz zalety. Każdy musi ocenić samemu czy chciałby mieć taką łączoną imprezę. Każdy ma inny gust oraz wymagania. Niektóre przyszłe Pary Młode obawiają się pójścia zbyt mocnego w miasto i są zaniepokojone. Wówczas rozwiązanie to wydaje się sensowne. Jednak na prawdziwym wieczorze kawalerskim nie ma miejsca na zabawę ze swoją przyszłą żoną oraz jej przyjaciółmi. Zaszalejmy ten ostatni wieczór (oczywiście z głową) i miejmy co wspominać. Niech wspomnienia zostaną z nami na zawsze.

Dodaj do zakładek Link.