Ekspresowe wyszczuplanie: zabiegi odchudzające w gabinetach estetycznych

Zabiegi medycyny estetycznej mogą znacznie pomóc podczas odchudzania. Wbrew pozorom jednak, nie polegają one na redukcji wagi – czyli nie zastąpią diety ani systematycznych ćwiczeń. Wręcz przeciwnie, aby zadziałały optymalnie, najpierw trzeba samemu zrzucić zbędne kilogramy, a same zabiegi wspomogą w późniejszym wymodelowaniu zgrabnej sylwetki.

Zadaniem zabiegów odchudzających jest poprawa wyglądu sylwetki, przede wszystkim poprzez zlikwidowanie nagromadzonych komórek tłuszczowych. Należy jednak pamiętać, że nie ma to niczego wspólnego z odchudzaniem w kontekście utraty wagi – to jedynie odłożona tkanka tłuszczowa zostanie usunięta z organizmu, zazwyczaj z tych miejsc, z których nie zniknęła podczas ćwiczeń i diety. Same przygotowania do takich zabiegów są długie (trwają około trzech tygodni) i zalega się w ich czasie przejście na bardziej restrykcyjną dietę ograniczającą ilość spożywanych tłuszczy. Często zalecane są także masaże, których zadaniem jest rozbicie tkanki tłuszczowej. Należy także wykonać szereg odpowiednich badań, które potwierdzą, że możemy bezpiecznie poddać się takiemu zabiegowi.

Najlepsze zabiegi odchudzające

Co dokładnie oznacza, że mimo utraty tkanki tłuszczowej zabieg nie może zastąpić „tradycyjnego odchudzania”? W skrócie to, że efekt będzie czysto estetyczny, a nie zdrowotny – oznacza to, że nie zmniejsza ryzyka chorób wynikających z otyłości czy nadwagi, zagrożenie cukrzycą pozostaje na takim samym poziomie. Dzieje się tak, ponieważ podczas zabiegów odsysania tłuszczu zostaje zredukowana wyłącznie podskórna tkanka tłuszczowa – znajdująca się najbliżej skóry, a więc tłuszcz w reszcie ciała pozostanie na takim samym poziomie.

Polecamy także:

Istnieje kilka zabiegów medycyny estetycznej, które skutecznie sprawdzają się w modelowanie sylwetki. Jedną z nich jest lipoliza chemiczna, zabieg wykonywany metodą mało inwazyjną, za pomocą igieł. Zazwyczaj za jej pomocą redukuje się tkankę tłuszczową w okolicy podbródka, a także bioder i ud. Podczas zabiegu wstrzykuje się w konkretne partie ciała fosfotydocholinę, która działa na tkankę tłuszczową mniej więcej tak jak rozpuszczalnik. Chociaż zabieg ten gwarantuje doskonałe efekty, do uzyskania ich musi być powtarzany do czterech razy, w regularnych odstępach czasu – najlepiej co dwa miesiące. Niestety, zabieg lipolizy nie może być wykonywany w wielu przypadkach, na przykład podczas karmienia piersią, w przypadku chorowania na cukrzycę czy u otyłych pacjentów.

Lipoliza laserowa dla szybkiej utraty wagi

Drugi rodzaj lipozy to lipoza laserowa. Jak sama nazwa wskazuje, podczas zabiegu tkanka tłuszczowa zostaje usunięta za pomocą lasera. Laser zostaje wprowadzony pod skórę po wykonaniu na niej maleńkich nacięć (około milimetrowe), a następnie światło lasera rozbija tkankę tłuszczową. Lipoza laserowa wykonywana jest na większość partii ciała poza twarzą: głównie biodra, brzuch, talię, pośladki, a nawet kolana. Chociaż dzięki lipozie tłuszcz nie będzie się już odkładał w miejscach, na których została ona wykonana, nie oznacza to, że nie będzie się odkładał wcale; wręcz przeciwnie, przeniesie się na inne partie ciała, dlatego po zabiegu należy utrzymywać racjonalną dietę. Dodatkową zaletą lipozy laserowej jest ujędrnienie skóry i wygładzenie jej. Żeby wspomóc kształtowanie się sylwetki, zalecane jest noszenie ubrań elastycznych do dwóch tygodni po przeprowadzeniu zabiegu.

Liposukcja – czy warto?

Alternatywą dla lipozy jest liposukcja. Podczas niej tłuszczu się nie rozbija, ale odsysa. Podczas liposukcji może dojść do odessania nawet 3 litrów tłuszczu, jednak to wciąż nie zastąpi „tradycyjnych” metod odchudzania. To zabieg inwazyjny, jako że do jego wykonania trzeba utworzyć w ciele specjalną dziurę, przez którą zostanie odessany tłuszcz. Istnieje kilka metod liposukcji, jako że przez mocne zagęszczenie tłuszczu nie sposób jest po prostu go odessać – najpierw trzeba go rozbić, aby był płynniejszy. Można to zrobić za pomocą wody czy ultradźwięków. Liposukcja to dość kosztowny zabieg, który może kosztować od 4000 do nawet 9000 złotych; dokładna cena zależy przede wszystkim od ilości odsysanego tłuszczu.

Dwuczęściowy zabieg medycyny estetycznej https://m-estetica.pl/, który rozbija tkankę tłuszczową bez naruszenia nerwów, to ultradźwięki. Redukcja tłuszczu w tym wypadku polega na przystawieniu do skóry głowicy, która przesyła w głąb ciała wiązkę ultradźwięków. To pierwszy etap, z kolei drugi polega na tak zwanym drenażu limfatycznym. Sześć głowic ultradźwiękowych doprowadza do przyspieszonego odprowadzenia z organizmu zredukowanych tkanek tłuszczowych. Co prawda zabieg nie powoduje efektów ubocznych, jednak istnieje cały szereg przeciwwskazań przed jego stosowaniem, w tym choroby nowotworowe, łuszczyca czy implanty. Ze względu na osiąganie świetnych rezultatów jest to bardzo popularny zabieg, ale przy tym i całkiem drogi: wykonanie sześciu zabiegów http://www.bonitas.com.pl/wygladzanie-zmarszczek-z-uzyciem-botoksu kosztuje nawet 5000 złotych. Warto jednak zainwestować taką sumę, jeżeli chce się ominąć ewentualny dyskomfort czy ból w trakcie zabiegu.

angielski

Dodaj do zakładek Link.